Fat emalj på koppar

Fat emalj på koppar
Fat emalj på koppar
Fat emalj på koppar
Fat emalj på koppar
Fat emalj på koppar
Fat emalj på koppar
Fat emalj på koppar
Fat emalj på koppar

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

FAT, Kina 1700-tal, emalj på koppar, med motiv av flodlandskap och palatsträdgård, ca 29,5-20 cm

emaljskador i form av sprickor, lagningar

483392

2017-09-10