Fat skålfat

Fat skålfat
Fat skålfat
Fat skålfat
Fat skålfat
Fat skålfat
Fat skålfat
Fat skålfat
Fat skålfat
Fat skålfat
Fat skålfat
Fat skålfat
Fat skålfat
Fat skålfat
Fat skålfat
Fat skålfat
Fat skålfat

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FAT, SKÅLFAT, 3+3 st., tenn, 17/1800-tal, bl a Carl Saur (mästare Stockholm 1737-1779), diameter ca 30-39 cm

Särö

Slitage, skador, bucklor och lagningar, bristningar

483414

2017-09-16