Bordslampa och askfat art deco

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 200 SEK

BORDSLAMPA, ASKFAT, 1900-talets första hälft, art deco, tenn resp förgylld metall, askfatet märkt CG Hallberg, höjd ca 29 resp diameter 19 cm

Slitage, lampans figurin lös samt glas med mindre spricka, askfat med något bucklad/ojämn kant

483425

2017-09-10