Bordslampa och askfat art deco
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 200 SEK
BORDSLAMPA, ASKFAT, 1900-talets första hälft, art deco, tenn resp förgylld metall, askfatet märkt CG Hallberg, höjd ca 29 resp diameter 19 cm
Slitage, lampans figurin lös samt glas med mindre spricka, askfat med något bucklad/ojämn kant
483425
2017-09-10