OS 1952 Helsingfors Sport och affischkonst

Såld för:

35 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

OLYMPISKA SPELEN, HELSINGFORS 1952 - Helsinki, K2, silvermedalj, diameter 5 cm, i originaletui

PROVENIENS:
Ingemar Hedberg, kanotist, Brunnsvikens kanotklubb, silvermedaljör i Helsingfors 1952, 3 VM-guld i Köpenhamn 1950

Asken med slitage

483492

2017-11-21