Damdocka 1800-talets senare del

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DAMDOCKA, 1800-talets senare del, huvud med sköld i glaserat porslin, med modelerat uppsatt hår, hål för örhängen, blå ögon, skölden märkt VIII, kropp i stoppat tyg, med underarmar i biskvi, klädd i kjol med livstycke, höjd ca 63 cm, diverse udda plagg medföljer

En hand skadad, slitage

483535

2017-09-11