Vaser Nylund Stålhane
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR NYLUND och CARL-HARRY STÅLHANE, vaser, stengods, glaserade, höjd ca 27,5 resp 31 cm
Bruksslitage, märke stålhanevas andra sortering samt med mynningsnagg, nylundvas med tillverkningsdefekt/spricka på bottenring
483570
2017-09-10