Vaser Nylund Stålhane

Vaser Nylund Stålhane
Vaser Nylund Stålhane
Vaser Nylund Stålhane
Vaser Nylund Stålhane
Vaser Nylund Stålhane
Vaser Nylund Stålhane

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GUNNAR NYLUND och CARL-HARRY STÅLHANE, vaser, stengods, glaserade, höjd ca 27,5 resp 31 cm

Bruksslitage, märke stålhanevas andra sortering samt med mynningsnagg, nylundvas med tillverkningsdefekt/spricka på bottenring

483570

2017-09-10