Väggur 1800-tal

Väggur  1800-tal
Väggur  1800-tal
Väggur  1800-tal
Väggur  1800-tal
Väggur  1800-tal
Väggur  1800-tal
Väggur  1800-tal
Väggur  1800-tal
Väggur  1800-tal
Väggur  1800-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VÄGGPENDYL, 1800-tal, delvis pressad mässingplåt, emaljerad uravla, pendel och 2 lod, total höjd ca 140 cm

Nyrenoveradt verk, urtavla med skador, smärre skador

483661

2017-09-14