Vaser Kina 1800-tal

Vaser Kina 1800-tal
Vaser Kina 1800-tal
Vaser Kina 1800-tal
Vaser Kina 1800-tal
Vaser Kina 1800-tal
Vaser Kina 1800-tal
Vaser Kina 1800-tal
Vaser Kina 1800-tal
Vaser Kina 1800-tal
Vaser Kina 1800-tal

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VASER, 1 par, porslin, Kina, omkring år 1900, droppformade, underglasyrdekor i blått av figurer, höjd ca 21 cm

Den ena vasen med liten mynningsnagg, liten bränningsdefekt på livet och bränningsdefekt vid fotringen

483667

2017-09-17