Vaser Kina 1800-tal
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VASER, 1 par, porslin, Kina, omkring år 1900, droppformade, underglasyrdekor i blått av figurer, höjd ca 21 cm
Den ena vasen med liten mynningsnagg, liten bränningsdefekt på livet och bränningsdefekt vid fotringen
483667
2017-09-17