Bestick silver modell Snäckan
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BESTICK, 61 dlr, Snäckan, silver, 1800/1900-tal, bestående av: 17 matskedar, längd ca 20 cm, 15 dessertskedar, längd ca 16,5 cm, 18 teskedar längd ca 12,5 cm, 11 kaffeskedar med förgyllda skedblad, längd ca 10 cm, vikt ca 1322 g
Bruksslitage, monogramgravyr
483790
2017-09-12