Bestick silver modell Snäckan

Bestick silver modell Snäckan
Bestick silver modell Snäckan
Bestick silver modell Snäckan
Bestick silver modell Snäckan
Bestick silver modell Snäckan
Bestick silver modell Snäckan
Bestick silver modell Snäckan
Bestick silver modell Snäckan
Bestick silver modell Snäckan
Bestick silver modell Snäckan

Klubbat för:

4 000 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

BESTICK, 61 dlr, Snäckan, silver, 1800/1900-tal, bestående av: 17 matskedar, längd ca 20 cm, 15 dessertskedar, längd ca 16,5 cm, 18 teskedar längd ca 12,5 cm, 11 kaffeskedar med förgyllda skedblad, längd ca 10 cm, vikt ca 1322 g

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, monogramgravyr

483790

2017-09-12