Takfotogenlampa nyrenässans

Takfotogenlampa nyrenässans
Takfotogenlampa nyrenässans
Takfotogenlampa nyrenässans
Takfotogenlampa nyrenässans
Takfotogenlampa nyrenässans
Takfotogenlampa nyrenässans
Takfotogenlampa nyrenässans
Takfotogenlampa nyrenässans

Klubbat för:

2 400 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

TAKFOTOGRENLAMPA, 1800-talets andra hälft, nyrenässans, för 6 ljus, stomme i bronserad zink, polykrom majolika, behängd av prismor, frostad glaskupa med bemålad emaljdekor av svalor, höjd ca 95, diameter 62 cm

Zustandsbeschreibung

Kupan med nagg (nedtill)

484049

2017-09-13