Sybord nyrokoko

Sybord nyrokoko
Sybord nyrokoko
Sybord nyrokoko
Sybord nyrokoko
Sybord nyrokoko
Sybord nyrokoko
Sybord nyrokoko
Sybord nyrokoko
Sybord nyrokoko
Sybord nyrokoko
Sybord nyrokoko
Sybord nyrokoko

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SYBORD, 1800-talets slut, nyrokoko, fanérat i valnöt, bordsskivan med dekor av intarsia i flertalet träslag, brännmärkning under krona, höjd ca 74, 61x42 cm

Smärre ytskador, gångjärn med skada, inredning saknar knopp, nyckel saknas

484072

2017-09-13