Damarbetsbord sengustavianskt

Damarbetsbord sengustavianskt
Damarbetsbord sengustavianskt
Damarbetsbord sengustavianskt
Damarbetsbord sengustavianskt
Damarbetsbord sengustavianskt
Damarbetsbord sengustavianskt
Damarbetsbord sengustavianskt
Damarbetsbord sengustavianskt
Damarbetsbord sengustavianskt
Damarbetsbord sengustavianskt

Klubbat för:

4 000 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

DAMARBETSBORD, omkring 1800, sengustaviansk, fanerade med mahogny, skuren dekor, skiva med intarisa dekor, 2 lådor, beslag och fothyllsor mässing, höjd ca 74, 59x39 cm, nyckel finns

Zustandsbeschreibung

Slitage, repor

484073

2017-09-13