Byrå rokoko
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BYRÅ, rokoko, 1700-tal, fanerad med bl.a. valnöt och jakranda, 3 lådor, beslag i mässing, skiva i sten, bär signatur Peter Ahlberg, höjd ca 79, 75x44 cm, nyckel finns
gamal stenskiva men ej tillhörande, fanerlagningar, senare beslag
484085
2017-09-13