Bord sengustaviansk stil

Bord sengustaviansk stil
Bord sengustaviansk stil
Bord sengustaviansk stil
Bord sengustaviansk stil
Bord sengustaviansk stil
Bord sengustaviansk stil
Bord sengustaviansk stil
Bord sengustaviansk stil
Bord sengustaviansk stil
Bord sengustaviansk stil

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORD, omkring 1900, sengustaviansk stil, underrede i imitationsmåleri, bordsskiva klädd i bemålade kakelplattor, målningen föreställande Drottningholms Slott signerad E Seippel, höjd ca 75, 62x47 cm

Ytskador, färgbortfall

484086

2017-09-13