Distansmätare

Distansmätare
Distansmätare
Distansmätare
Distansmätare
Distansmätare
Distansmätare
Distansmätare
Distansmätare
Distansmätare
Distansmätare

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

AB ELEKTROTID NAVIGATIONSUR, Stockholm, nickelboett, distansmätare, 1900-talets första del, boettnr. 481169, ankargång, vit urtavla graderad för 8, 10, 12 och 14 knop, diameter 68 mm, etui märkt Romulus (jagaren HMS Romulus) medföljer

"Ingår i Jewellery & Important Watches"

Verket går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen. Bruksslitage.

484144

2017-10-17