Distansmätare
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
AB ELEKTROTID NAVIGATIONSUR, Stockholm, nickelboett, distansmätare, 1900-talets första del, boettnr. 481169, ankargång, vit urtavla graderad för 8, 10, 12 och 14 knop, diameter 68 mm, etui märkt Romulus (jagaren HMS Romulus) medföljer
"Ingår i Jewellery & Important Watches"
Verket går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen. Bruksslitage.
484144
2017-10-17