Spegel transition

Spegel transition
Spegel transition
Spegel transition
Spegel transition
Spegel transition
Spegel transition
Spegel transition
Spegel transition

Klubbat för:

9 600 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SPEGEL, stockholmsarbete i transition, av Samuel Bomansson (spegelmakare i Stockholm 1756-1771), signerad SB, Stockholms hallstämpel 1779, träskuren delvis graverad dekor, bronserad, höjd ca 137x62 cm

Slitage, färgbortfall, senare glas och bronsering, lagningar

484244

2017-09-13