Violin Carl Pfretzschner Cremona 1787
Klubbat för:
38 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
VIOLIN, 1700-tal, med tillverkningsetikett Carl Pfretzschner, Cremona 1787, reparationsetikett G Enger Köpenhamn 1856, längd 59 cm, med 3 stråkar i låda
Ej funktionstestad, slitage och skador
484271
2017-09-14