Udda silverbestick

Udda silverbestick
Udda silverbestick
Udda silverbestick
Udda silverbestick
Udda silverbestick
Udda silverbestick

Klubbat för:

800 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

STRÖARE, MATSKEDAR, 5 st, silver, 1800-tal, varav en belöningssked 1802 "Ulrika Björkman för skicklighet i väfnad" "Södermanl Kungl Hushålln sällsk", total vikt ca 330 g

Kuntoraportti

Slitage, 2 sked med bristning, delvis gravyr

484769

Päivämäärä:

2017-09-15