Udda silverbestick
Klubbat för:
800 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
STRÖARE, MATSKEDAR, 5 st, silver, 1800-tal, varav en belöningssked 1802 "Ulrika Björkman för skicklighet i väfnad" "Södermanl Kungl Hushålln sällsk", total vikt ca 330 g
Kuntoraportti
Slitage, 2 sked med bristning, delvis gravyr
484769
Päivämäärä:
2017-09-15