Tändsticksfodral ask med lock

Tändsticksfodral ask med lock
Tändsticksfodral ask med lock
Tändsticksfodral ask med lock
Tändsticksfodral ask med lock
Tändsticksfodral ask med lock
Tändsticksfodral ask med lock
Tändsticksfodral ask med lock
Tändsticksfodral ask med lock
Tändsticksfodral ask med lock
Tändsticksfodral ask med lock

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CARL JOHAN HELLSTEN (verksam i Karlskrona 1893-1914), tändsticksfodral, silver, 1899, höjd 2,6, 12,5x7,2 cm, vikt ca 198 g, ASK med LOCK, sterlingsilver, stämplad Deakin&Francis, Birmingham, lock med graverad meanderbård, inredd med trä, höjd 6, 13,5x9,5 cm, total vikt ca 437 g

Mindre bucklor, slitage

484784

2017-09-15