Böcker om glas
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FACKLITTERATUR, 23 dlr., 1900-talets andra hälft, om glas, på engelska samt tyska, bl.a. Franz Carl Lipp "Bemalte Gläser", David Battie och Simon Cottle "Sothebäs concise encyclopedia of glass", Harold Newman "An illustrated dictionary of glass", Karl-Heinz Poser "Alte Trinkgläser in Schleswig-Holstein"
Bruksslitage
484796
2017-09-15