Böcker om glas

Böcker om glas
Böcker om glas

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FACKLITTERATUR, 23 dlr., 1900-talets andra hälft, om glas, på engelska samt tyska, bl.a. Franz Carl Lipp "Bemalte Gläser", David Battie och Simon Cottle "Sothebäs concise encyclopedia of glass", Harold Newman "An illustrated dictionary of glass", Karl-Heinz Poser "Alte Trinkgläser in Schleswig-Holstein"

Bruksslitage

484796

2017-09-15