Böcker om glas

Böcker om glas
Böcker om glas

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FACKLITTERATUR, 39 dlr., 1900-talets andra hälft, om glas, på bl.a. svenska och tyska, bl.a. Björn Ranelid "Mellan mörker och ljus. Erik Höglunds 80-tal", Helmut Ricke och Ulrich Gronert " Glas in Schweden 1915-1960", "Svenskt glas" och "The Kosta Boda book of glass"

Bruksslitage

484802

2017-09-15