Böcker om silver
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FACKLITTERATUR, 11 dlr., 1900-talets andra hälft, om silver samt tenn, på engelska, tyska och engelska, bl.a."Svenskt silversmide 1520-1850"m Kerstin Holmquist "Svenskt silversmide", Bengt Bengtsson "Gammalt silver ur Kulturens samlingar", Gudmund Boesen och Christian A Bøje "Old Danish silver"
Bruksslitage
484807
2017-09-15