Böcker om silver

Böcker om silver
Böcker om silver

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FACKLITTERATUR, 11 dlr., 1900-talets andra hälft, om silver samt tenn, på engelska, tyska och engelska, bl.a."Svenskt silversmide 1520-1850"m Kerstin Holmquist "Svenskt silversmide", Bengt Bengtsson "Gammalt silver ur Kulturens samlingar", Gudmund Boesen och Christian A Bøje "Old Danish silver"

Bruksslitage

484807

2017-09-15