Smörsnäcka Kina 1700-tal Imari

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), snäckformat, imari, dekor av krysantemum och pion i underglasyrblått, järnoxid samt guld, diameter ca 16 cm

Glasyrnagg

484843

2017-09-16