Fat Kina 1700-tal Imari

Fat Kina 1700-tal Imari
Fat Kina 1700-tal Imari
Fat Kina 1700-tal Imari
Fat Kina 1700-tal Imari
Fat Kina 1700-tal Imari
Fat Kina 1700-tal Imari
Fat Kina 1700-tal Imari
Fat Kina 1700-tal Imari

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), imari, dekor av sångfåglar vid pion och tall i emaljfärger, järnoxid samt guld, fleur de lisbård i kälningen, brättet med fingercitron och krysantemum, diameter ca 35 cm

Slitage, smärre nagg, tillverkningsmärken

484844

2017-09-16