Dekorelement

Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DEKORELEMENT i form av lister, kartuscher m m, fera träskurna, delvis förgyllda och bemålade 1700-1900-tal, största mått ca 250 cm.

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund.

Slitage, skador, ej genomgånget.

484852

2017-09-15