Johan Fredrik Isberg Stockholm Rosendal mm
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JOHAN FREDRIK ISBERG (1846-1904): (10 st) "Lambyska verket. Gårdsinteriör", "Nybergsgränd", "Lambyska verket", "Stallmästaregården", "från Stadsgårdshamnen", Från Riddarholmen", "Rosendal", Helgeandsholmen med Grand Hotel, "Valdemars udde", "David Bagares gata", samtliga monogramsignerade, akvarell, ca 15,5x10 cm vardera,
Läs mer
Samramade
484917
2017-10-05