Johan Fredrik Isberg Stockholm Rosendal mm

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

10 000 SEK

JOHAN FREDRIK ISBERG (1846-1904): (10 st) "Lambyska verket. Gårdsinteriör", "Nybergsgränd", "Lambyska verket", "Stallmästaregården", "från Stadsgårdshamnen", Från Riddarholmen", "Rosendal", Helgeandsholmen med Grand Hotel, "Valdemars udde", "David Bagares gata", samtliga monogramsignerade, akvarell, ca 15,5x10 cm vardera,

Läs mer

Samramade

484917

2017-10-05