Johan Fredrik Isberg Gamla Badhuset Stockholm

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

JOHAN FREDRIK ISBERG (1846-1904): "Gamla Badhuset å Helge Andsholmen", signerad och daterad J.Fr.Isberg. 1899, akvarell, ca 59x40 cm,

Läs mer

HISTORIK:
Helgeandsholmen är en ö i Norrström, inom stadsdelen Gamla stan i Stockholm, namngiven efter det forna Helgeandshuset. På holmen ligger nu Riksdagshuset

Inramad

484918

2017-10-05