Bordspendyl 1800-tal

Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, sannolikt Frankrike, vitemaljerad urtavla med romerska siffror, fodral i förgylld mässing samt alabaster, höjd 46, längd 49 cm

Saknar pende samt nyckel, bruksslitage

484953

2017-09-15