Specialauktion Allmoge skåp
Klubbat för:
1 500 SEK
Schätzwert
3 000 SEK
Beschreibung
SKÅP, 1700-tal, Jämtland, har ursprungligen bestått av två delar, furu, original bemålning med bl a träd samt marmorering, två fasta hyllplan, höjd ca 118, 102x40 cm
Zustandsbeschreibung
Bruks- och åldersrelaterat slitage.
485020
2017-10-16