Specialauktion Allmoge skänk
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÄNK, 1800-talets andra hälft, Jämtland, skiva med sarg, luckor med listspeglar, invändigt delad och med två lådor och två fasta hyllplan, höjd ca 124 samt 120x59 cm
Ena luckan saknar ett gångjärn, bruks- och åldersrelaterat slitage
485039
2017-10-16