Specialauktion Allmoge eldkorg

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ELDKORG för båt, 1700-tal, Jämtland, smide, stång i furu, längd ca 146 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage

485055

2017-10-16