Ask med hänklar emalj Kina
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ASK MED HÄNKLAR, emalj, Kina, 1800-talets början, genombrutet lock, dekor av figurscener samt persika, höjd ca 11 cm, diameter ca 12 cm, höjd inkl. hänklar ca 14 cm
Skador, bortfall, slitage
485340
2017-09-17