Carl-Axel Acking skåp

Carl-Axel Acking skåp
Carl-Axel Acking skåp
Carl-Axel Acking skåp
Carl-Axel Acking skåp
Carl-Axel Acking skåp
Carl-Axel Acking skåp
Carl-Axel Acking skåp
Carl-Axel Acking skåp
Carl-Axel Acking skåp
Carl-Axel Acking skåp
Carl-Axel Acking skåp
Carl-Axel Acking skåp
Carl-Axel Acking skåp
Carl-Axel Acking skåp

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

CARL-AXEL ACKING, skåp, Nordiska Kompaniet, 1940-tal, valnöt och mahogny med geometrisk dekor, fronten med dörrar och två lådor, invändigt med hyllor och lådor, brickmärkt NK, höjd 134, 120 x 45 cm, nyckel medföljer

Proveniens: En ägare sedan sent 1940-tal

Visst slitage, smärre stötmärken

485347

2017-09-17