Rörstrand vas jugend
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ASTRID EWERLÖF och RUBEN RISING, vas, Rörstrand, 1900-talets början, jugend, porslin, dekor av tistlar i underglasyrfärger, inpressat A 5613 RR (modellör Ruben Rising), höjd ca 15 cm
Mynning med nagg
485460
2017-09-18