Rörstrand vas jugend

Rörstrand vas jugend
Rörstrand vas jugend
Rörstrand vas jugend
Rörstrand vas jugend
Rörstrand vas jugend
Rörstrand vas jugend

Klubbat för:

3 600 SEK

1 500 SEK

ASTRID EWERLÖF och RUBEN RISING, vas, Rörstrand, 1900-talets början, jugend, porslin, dekor av tistlar i underglasyrfärger, inpressat A 5613 RR (modellör Ruben Rising), höjd ca 15 cm

Mynning med nagg

485460

2017-09-18