Stol Garden egg
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PETER GHYCZY, "Garden egg", stol, Reuters Products 1960-70-tal, formgiven 1968, röd plast, kudde med ljus skinnklädsel,höjd uppfälld 101, 89 x 85 cm
LITTERATUR: 1000 Chairs, Fiell, sid. 426
Bruksslitage, mindre kantnagg
485463
2017-09-17