Skålar på fot Empire Frankrike
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, porslin, Frankrike, 1800-talets första hälft, empire, livet godronnerat, foten med stiliserad dekor av akantus i relief, diameter ca 21 cm, höjd ca 6,5 cm
Smärre slitage
485479
2017-09-17