Skålar på fot Empire Frankrike

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, porslin, Frankrike, 1800-talets första hälft, empire, livet godronnerat, foten med stiliserad dekor av akantus i relief, diameter ca 21 cm, höjd ca 6,5 cm

Smärre slitage

485479

2017-09-17