Specialauktion Allmoge bonad

Specialauktion Allmoge bonad
Specialauktion Allmoge bonad
Specialauktion Allmoge bonad
Specialauktion Allmoge bonad
Specialauktion Allmoge bonad
Specialauktion Allmoge bonad
Specialauktion Allmoge bonad
Specialauktion Allmoge bonad
Specialauktion Allmoge bonad
Specialauktion Allmoge bonad

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BONAD, Dalarna, sannolikt Rättvik, 1830-tal, med text "Droningen Afrikaarabin kommer Til Konung Salmon till at försöka honom med gåtor hand_med gull och_", målad på papper uppfodrad på pannå, ca 126x180 cm
PROVENIENS: Olisgården, Rättvik

485555

2017-10-16