Bordsur ljusstakar

Bordsur ljusstakar
Bordsur ljusstakar
Bordsur ljusstakar
Bordsur ljusstakar
Bordsur ljusstakar
Bordsur ljusstakar
Bordsur ljusstakar
Bordsur ljusstakar
Bordsur ljusstakar
Bordsur ljusstakar

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 500 SEK

BORDSUR, LJUSSTAKAR, 1 par, 1900-talets första del, mässing och alabaster resp. vit marmor, dekor av bl.a. fåglar med fackla, bordsurets höjd ca 25, ljusstakarnas höjd ca 22,5 cm, nyckel för uppdragning finns, ej funktionstestad

Bruksslitage, ljusstakarna ej ursprungligen tillhörande, urtavla med litet nagg, nyckel för hastighetsjuster saknas

485608

2017-09-18