Johan Fredrik Isberg Wasabron Stockholm slott

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JOHAN FREDRIK ISBERG (1846-1904): "Helge-Andsholmen sedd från Wasabron", monogramsignerad, akvarell, ca 10x15,5 cm,

Läs mer

HISTORIK:
Helgeandsholmen är en ö i Norrström, inom stadsdelen Gamla stan i Stockholm, namngiven efter det forna Helgeandshuset. På holmen ligger nu Riksdagshuset

Inramad

485650

2017-10-06