Skåp 1800-tal

Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SKÅP, 1800-tal, imitationsmåleri i brunt, blå lister, dekor av polykroma blommor, daterat 1845, inrett med hyllplan, höjd ca 196, 135x48 cm, nyckel saknas

Renoverat, kompletterat bakstycke, delvis originalbemålning, åldersrelaterat slitage, maskstunget, skador, nyckel saknas

485679

2017-09-18