Pokal Eric Björkman silverspecial
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ERIC BJÖRKMAN (mästare Eskilstuna 1796-1816), pokal, silver, spår av invändig förgyllning, ciselerad dekor i form av festonger, stämplad 1797, höjd 20 cm, vikt ca 403 g
Mynning med mindre bucklor, liv med monogram, undersida med inskription
485683
2017-11-04