Ljusstakar Skultuna

Ljusstakar Skultuna
Ljusstakar Skultuna
Ljusstakar Skultuna
Ljusstakar Skultuna
Ljusstakar Skultuna
Ljusstakar Skultuna
Ljusstakar Skultuna
Ljusstakar Skultuna
Ljusstakar Skultuna
Ljusstakar Skultuna

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKULTUNA, "Jubileumsljusstaken Fredrik Adolf", ljusstakar, 1 par, 2007, Marquina marmor och förgylld mässing, numrerade I11, höjd ca 24 cm, originalkartong medföljer
HISTORIK: Ljusstaken togs fram till Skultunas 400-årsjubileum, i ett samarbete med antikexperten Peder Lamm. Limiterad upplaga om 100 par.

485780

2017-09-19