Specialauktion Allmoge ölgås

Specialauktion Allmoge ölgås
Specialauktion Allmoge ölgås
Specialauktion Allmoge ölgås
Specialauktion Allmoge ölgås
Specialauktion Allmoge ölgås
Specialauktion Allmoge ölgås
Specialauktion Allmoge ölgås
Specialauktion Allmoge ölgås
Specialauktion Allmoge ölgås
Specialauktion Allmoge ölgås

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ÖLGÅS, 1700-tal, Jämtland, skuren i björk, spår bemålning i järnoxidrött, höjd ca 6,5, längd 18 cm

Torrsprickor, huvudet uttorkat och nött, bruks- och åldersrelaterat slitage.

485782

2017-10-16