Specialauktion Allmoge bord
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORD, 1700-tal, Jämtland, spår av bemålning, nedtill sarg med kringgående profilerad list, koniska ben med följande urtagning, höjd ca 74 samt 117x84 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage
485829
2017-10-16