Specialauktion Allmoge bord

Specialauktion Allmoge bord
Specialauktion Allmoge bord
Specialauktion Allmoge bord
Specialauktion Allmoge bord

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BORD, 1700-tal, Jämtland, spår av bemålning, nedtill sarg med kringgående profilerad list, koniska ben med följande urtagning, höjd ca 74 samt 117x84 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage

485829

2017-10-16